Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

IN TIME
 

Novinky

arr3Nová zásilka čerstvých kořenůPrávě dorazily čerstvé kořeny - celé. K prohlédnutí zde. 26.3.2019... arr3Na hubnutí  Vážené zákaznice a zákazníci! Po roce zkoušení a hledání dodavatelů jsme uvedli na trh dva... arr3Rozšíření slev ve věrnostním programu    Vážení příznivci našeho eshopu, jelikož někteří vracející se zákazníci již dosahují objemu...

Zboží v akci

Nejprodávanější

naše cena 530,00 Kč (21,20 EUR)
naše cena 730,00 Kč (29,20 EUR)

Co je co » ... OLIBANUM?
Olibanum

 

Máte také rádi vůni kostela – vůni kostela vykuřovaného kadidlem?

Kadidlo je v latině  olibano.

Strom Boswellia sacra – kadidlovník pravý


 

Obchodní název naší tinktury s všestrannými čistícími a detoxikačními účinky je OLIBANUM – tinktura vyrobená z nejjemnějšího a nejčistšího kadidla z kadidlovníku pravého – Boswellia sacra – rostoucího přímo v pravlasti kadidla: v Ománu, pohoří Dhofar, jedné velké, suché, kamenité horské poušti na jihu Ománu kolem města Salalah.

Ze svahů  pohoří Dhofar

Zde v dávných dobách kvetl čilý obchod s kadidlem a prosperita dnes již zaniklého přístavního města Samahram byla založena na obchodě s kadidlem – angl. Frankincense.

O historii kadidla se můžete na vlastní oči přesvědčit v Museum of Frankincense v Salalah (v objektu Al Balid Arecheological Site), chcete – li však vidět plantáž kadidlovníku, bude Vaše cesta poněkud komplikovanější, než jen přeletět např. z Lipska letem Sunnyexpres do Salalah....

 

Zde, v okolí Salalah, roste již jen několik tisíc posledních kadidlovníků pravých a jednotlivé rodiny s nimi zacházejí jako s rodinným bohatstvím. Celá oblast Dhofar je kamenitá a pustá poušť s několika mokrými měsíci v roce, kdy se celý arabský svět sjíždí do této oblasti užít si deště a zelené trávy. Pro kadidlovníky je zde ideální podnebí – čím kamenitější a pustší oblast, tím sice stromy rostou pomaleji, ale kadidlo z nich je kvalitnější.

 

Obyvatelky Salalah


 

Kadidlo - pryskyřice kadidlovníku – se získává tak, že se nařezává  kůra stromů, které pak roní slzy pryskyřice. Ta se odlupuje, suší na slunci a třídí dle kvality. Čistě bílé či světlounce nazelenalé kadidlo patří k nejkvalitnějším a místní je žvýkají. Patří ovšem i k nejdražším, v přepočtu 1 kilo kvalitního kadidla stojí přes 4000 Kč.

 

Obyvatelé pohoří Dhofar

Kadidlo se používá k vykuřování již od Starověku při náboženských obřadech. Skalní město Petra v Jordánsku má původ svého vzestupu v obchodní stezce s kadidlem a rovněž zánik Petry je spojen s uchvácením obchodu s kadidlem Římskou říší.

 

Pláže pod pohořím Dhofar

Nejen kouř páleného kadidla má silné desinfekční a zklidňující účinky, ale i konzumace kadidla takto působí. Tinktura z kadidla výrazně napomáhá léčbě zánětů, zejména artritidy (zánět kloubů).

 

Wadi Dawkah - zde můžete vidět jedny z posledních stromů Boswellia sacra

Naše speciální tinktura s názvem Olibanum je určena a cílena na léčbu artróz, bolestí kloubů a šlach a k desinfekci trávicího traktu.

 

 

revised 20/5/2018