Novinky
11.04.2020
Dovezli jsme lahodné čaje
Lahodné čaje z Azorských ostrovů, vynikající jasmínový, jemný černý, vonící pepermintový, silný zelený. Nakoupíte zde.     číst celé
23.02.2020
Nová Kategorie "Připravujeme..."
Od 23.2.2020 jsme přidali novou katogorii produktů, které budou velmi brzy v prodeji. Prozkoumejte aktuální nabídku click číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
 

  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
  3. ... OLIBANUM?
Olibanum

 

Máte také rádi vůni kostela – vůni kostela vykuřovaného kadidlem?

Kadidlo je v latině  olibano.

Strom Boswellia sacra – kadidlovník pravý


 

Obchodní název naší tinktury s všestrannými čistícími a detoxikačními účinky je OLIBANUM – tinktura vyrobená z nejjemnějšího a nejčistšího kadidla z kadidlovníku pravého – Boswellia sacra – rostoucího přímo v pravlasti kadidla: v Ománu, pohoří Dhofar, jedné velké, suché, kamenité horské poušti na jihu Ománu kolem města Salalah.

Ze svahů  pohoří Dhofar

Zde v dávných dobách kvetl čilý obchod s kadidlem a prosperita dnes již zaniklého přístavního města Samahram byla založena na obchodě s kadidlem – angl. Frankincense.

O historii kadidla se můžete na vlastní oči přesvědčit v Museum of Frankincense v Salalah (v objektu Al Balid Arecheological Site), chcete – li však vidět plantáž kadidlovníku, bude Vaše cesta poněkud komplikovanější, než jen přeletět např. z Lipska letem Sunnyexpres do Salalah....

 

Zde, v okolí Salalah, roste již jen několik tisíc posledních kadidlovníků pravých a jednotlivé rodiny s nimi zacházejí jako s rodinným bohatstvím. Celá oblast Dhofar je kamenitá a pustá poušť s několika mokrými měsíci v roce, kdy se celý arabský svět sjíždí do této oblasti užít si deště a zelené trávy. Pro kadidlovníky je zde ideální podnebí – čím kamenitější a pustší oblast, tím sice stromy rostou pomaleji, ale kadidlo z nich je kvalitnější.

 

Obyvatelky Salalah


 

Kadidlo - pryskyřice kadidlovníku – se získává tak, že se nařezává  kůra stromů, které pak roní slzy pryskyřice. Ta se odlupuje, suší na slunci a třídí dle kvality. Čistě bílé či světlounce nazelenalé kadidlo patří k nejkvalitnějším a místní je žvýkají. Patří ovšem i k nejdražším, v přepočtu 1 kilo kvalitního kadidla stojí přes 4000 Kč.

 

Obyvatelé pohoří Dhofar

Kadidlo se používá k vykuřování již od Starověku při náboženských obřadech. Skalní město Petra v Jordánsku má původ svého vzestupu v obchodní stezce s kadidlem a rovněž zánik Petry je spojen s uchvácením obchodu s kadidlem Římskou říší.

 

Pláže pod pohořím Dhofar

Pláže u Sallalah.

 

Wadi Dawkah - zde můžete vidět jedny z posledních stromů Boswellia sacra

Planáže Boswellia sacra v Ománu.

 

 

revised 20/5/2018

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
© 2015 - 2021 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.