Novinky
17.08.2018
Na hubnutí
  Vážené zákaznice a zákazníci! Po roce zkoušení a hledání dodavatelů jsme uvedli na trh dva nové výrobky: Cikusan Libidon a Libidona. Prozkoume... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

 
 1. Úvod
 2. Ženšen
Panax ginseng - ženšen pravý - dostupné informace na 1. místě

 

Úvod

  O této zázračné bylině je dobré vědět co nejvíce, snad žádná jiná  bylina jako ženšen neposkytla lidstvu tolik užitku!

  Na našem eshopu si můžete zakoupit divoký nebo pěstovaný ženšen, čínský nebo korejský, ženšen celý sušený nebo čerstvý, krájený na plátky, jemně i hrubě mletý, ženšenové tinktury, sušenou nať a květy ženšene, tobolky s ženšenem mletým nebo s ženšenovým extraktem pro snadné a rychlé užití s přesně odváženou dávkou, ženšen luhovaný v medu, nakládaný ženšen plátkovaný nebo celý, k přímé spotřebě nebo k výrově vlastního nálevu, ženšen mladý nebo ve věku i 20 let, v dávkách pro každou věkovou skupinu.

 

  Ženšen vybírejte podle stáří  kořene, čím starší kořen (čím déle rostl, tím více účinných látek se v něm nahromadilo), tím silnější účinky, podle svého věku a podle "opotřebovanosti těla" (mladší osoby, zejména pod 18 let, by vůbec užívat ženšen neměly, děti vůbec, u osob nad 50 let je lepší starší ženšen). Vybírejte také dle svých finančních možností a dle potřebné dávky. U mírného opotřebení organismu, při potřebě vylepšit svou vitalitu a imunitu, postačí dávka 300 - 700 miligramů na den, v délce měsíční kůry, u značně zdevastovaného organismu je třeba volit vyšší  denní dávku , např. 1000 miligramů/tři týdny/1 týden vynechat a dobrat 1 týden, pak již jen podruhé v roce nebo celoročně denně nízkou dávku. Zejména lidé čelící obrovskému stresu by měli užívat ženšen stále ve velkých dávkách.

  Ano, čtete správě, denní dávka se pohybuje od 300mg do maximálně 1000 mg. Pokud tedy narazíte na zajímavý produkt z ženšene (většinou kapsle či tobolky), pečlivě zkoumejte, kolik je v celkové dávce ženšene celkem. Jsou k dostání  "měsíční kůry", obsahující např. na 90 dnů celkem 600mg ženšene, třeba za 560,- Kč. Za tuto kůru nevyhazujte penize, denní dávka 6,5 miligramů je k ničemu.

  Rovněž pečlivě zvažte, jaký "ženšen" zakoupit. Slovem ženšen se mnohdy označují i byliny,  které sice mají podobné  nebo alespoň nějaké  účinky jako ženšen pravý, nemají však s ženšenem obvykle mnoho společného, můžeme i říci, že parazitují na názvu "ženšen"  -  jde např. o  ženšen sibiřský, ženšen  indický, ženšen japonský, ženšen americký (ten je alespoň blízký příbuzný pravému ženšenu a vykazuje spektrum účinků jako pravý ženšen) aj.  Kvalitní prodejci  bylin vždy uvádějí latinské názvy toho, co nabízí. Není-li uveden přesný latinský název nebo není-li u nabídky ženšene uvedeno Panax ginseng, C.A.Meyer,  pravděpodobně se Vám nabízí něco mnohem slabšího než pravý ženšen.

 

Pozn:

Ženšen je silný adaptogen - viz níže. Mnoho jiných bylin také patří mezi adaptogeny a mají obdobné účinky jako ženšen, většinou však nepůsobí tak komplexně a výrazně.

 

  Víte že: Panax ginseng C.A.Meyer je oficinální látka, tj. léčivá látka uvedená v Českém lékopise 2009, 2017?

 

  Pro vážné zájemce o ženšen: v odborném  časopise Psychiatrie, č. 3,2017, str. 126-133, nakladatelství TIGIS, byla publikována odborná studie o ženšenu "Ženšen a jeho účinky na nervový systém" autorů z Katedry botaniky Přírodovědecké fakulty University Karlovy v Praze a z Ústavu radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva, Zdravotně sociální fakulty Jihočeské university v Českých Budějovicích a z Centra biomedicínského výzkumu, Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Anotace - viz * úplně dole na stránce.

  Jelikož jsme významně přispěli v tomto čísle Psychiatrie k propagaci ženšene a jelikož naším cílem je "znovuobjevení" účinků ženšene v české populaci, nabízíme až do odvolání všem lékařům a farmaceutům po zaslání kopie vysokoškolského diplomu slevu na veškerý náš sortiment ženšene a to 20% z ceny produktu.
 

  Ženšen byl pro nás od počátku hodně důležitý, i díky velmi dobrým vlastním zkušenostem a zkušenostem našich nejbližších. I proto je ŽENŠEN PRAVÝ nebo také všehoj - Panax ginseng C.A.Meyer zastoupen na našem eshopu nejčastěji.  Jeho povzbuzující účinky lze přirovnat ke kávě, avšak na rozdíl od kofeinu ženšen působí  trvale. Tělo díky působení ženšenu pravého dostává pomyslný ochranný štít proti působení jak fyzických, tak psychických sil a výrazně podporuje kreativitu.

 

 

4 BETTER LIFE - zdraví nad zlato - ženšen, bylinky

  Adaptogen – silný revitalizační prostředek

  Často lze o ženšenu slyšet, že jde o velmi silný adaptogen. Podívejme se blíže na význam tohoto slova a díky tomu můžeme snáze pochopit jeho komplexnost účinků na lidký organismus. Jako ADAPTOGEN je zpravidla v alternativní medicíně označen produkt rostlinného původu, který zvyšuje celkovou odolnost organismu, jak proti stresu, tak zranění, únavě a celé řadě dalších onemocnění. Adaptogeny pomáhají v organismu udržovat stabilní vnitřní prostředí hormonů a imunitního systému.

Mezi nejpodstatnější vliv ženšene na organismus patří:

 • antioxidační účinky,
 • tvorba aminokyselin a bílkovinných sloučenin,
 • podpora přenosu energie,
 • posílení metabolismu,
 • zrychlení léčebných a regeneračních procesů,
 • zpomalení stárnutí organismu na buněčné úrovni,
 • zvýšení odolnosti nervového systému,
 • posílení imunity,
 • zlepšení kondice hormonálního systému,
 • zlepšení snášení chemických léků, ozařování a snížení výskytu nežádoucích účinků,
 • zbrždění rozvoje zánětů,
 • zlepšení odolnosti vůči fyzické a psychické zátěži,
 • stimulace duševního a fyzického zdraví,
 • snižení účinků chladu, horka, průvanu, tlaku, či účinků toxických látek nebo vlivu zhoršeného životního prostředí,
 • zlepšení pracovních a sportovních výkonů,
 • podpora kreativity
 • zlepšení paměti a mnoha dalších funkcí mozku
 • snížení hladiny cukru v krví
 • znížení vysokého tlaku a zvýšení nízkého
 • a podle východní medicíny také zlepšení celkové bioenergie organismu (čchi) a kondice energetických drah.

 

 

100% ženšen pravý čínský 4 BETTER LIFE

 

 


  Elixír mládí

  A mnoho dalších názvů je přiřazováno k ženšenu pravému. Popsat stručně působení ženšenu na lidský organismus bohužel nejde (a vědci doposud nezjistili, jak přesně ženšen na organismus působí). Jde o velmi komplexní a velmi účinný „životabudič“, adaptogen – silný revitalizační prostředek. Ženšen byl podroben mnoha odborným studiím, a například v rešerši z roku 2009 (LEE, Nam-Hun; SON, Chang-Gue. Systematic Review of Randomized Controlled Trials Evaluating the Efficacy and Safety of Ginseng. Journal of Acupuncture and Meridian Studies. 2011, čís. 4(2).) je jich uvedeno 411, prokázaly působení na oběhový systém, na centrální nervovou soustavu, na soustavu žláz s vnitřní sekrecí nebo imunitní systém. 


 

  Adaptogenní efekt ženšenu je přisuzován změnám v absorpci kyslíku tkáněmi a přechodné změně v metabolismu cukrů a tuků. Výzkumy také poukázaly na to, že po užívání ženšenu se u mužů zlepšil výkon. Ženšen pravý obsahuje celou paletu účinných látek. Mezi farmakologicky podstatné složky náležejí zejména saponiny, antioxidanty, polysacharidy a peptidy a hlavně ginsenoidy.

 

  Historie ženšenu

  V Číně, Koreji a Japonsku je ženšen pravý hojně využíván v lidové medicíně. Ženšenu byla přisuzována podpora 5 vnitřních organů, tišící nervy, zklidňující mysl, zastavující křeče, vyhánějící zlé duchy, čistící zrak a zlepšující paměť, a to již v 1. století před našim letopočtem. Dlouhá století byl ženšen pro běžný lid nedostupným zbožím a výsada jeho užívání patřila panovníkovi, vždyť v historii byl ženšen opěvován a pověst o jeho účinnosti dosahovala mýtických rozměrů. Místa, kde se ženšen vyskytoval, byly přísně střežena a běžným lidem zapovězena. Získat jej mohlo stát  člověka i život a tak byl dlouhou dobu dostupný pouze aristokracii, nejkvalitnější kořeny jen císařské rodině.

 

ženšen pravý jemně mletý 4 BETTER LIFE

 

  Použití ženšenu – tělo i mysl

  Použití ženšenu je velmi různorodé, protože působí na mnoho oblastí těla i mysli. Dnes je rozšířen po celém světě jako prostředek doplňkové výživy a je doporučován například k prevenci stresu, při cukrovce, podpoře duševního výkonu i celkového nabuzení a revitalizaci organismu. Světová zdravotnická organizace uvedla, že na základě klinických dat je možné použít ženšen jako profylaktické a regenerační činidlo pro zlepšení duševní a fyzické schopnosti, v případě slabosti, únavy, vyčerpání a ztráty koncentrace a v rekonvalescenci.

 

Ženšen pravý a jeho účinky na organismus - 4 BETTER LIFE

 

  Ženšen užívá celá ruská olympijská reprezentace a aktivní sportovci

  Není žádným tajemstvím, že ženšen je na seznamu schválených látek, které často užívají i olympijští a aktivní sportovci, přestože jde o lidi ve vrcholné formě, bez zjevných zdravotních obtíží, které by jim ženšen mohl pomoci léčit. Díky svým silně povzbuzujícím účinkům užívá ženšen celá ruská olympijská reprezentace i mnoho jiných světových sportovců. A věřte, že ví proč. Ženšen dokáže stimulovat tělo i mysl také ke krátkodobě zvýšené fyzické a psychické aktivitě a jeho účinky pokračují ještě několik týdnů po ukončení dávek.

 

ženšen pravý jemně plátkovaný kořen - 4 BETTER LIFE

 

  Dostupnost a obsah účinných látek ženšenu

  Ženšen je dnes běžně dostupný, avšak mezi jednotlivými druhy jsou propastné rozdíly. Nejúčinnější a nejsilnější je ženšen pravý čínský, který nenabízí v České republice mnoho prodejců. Mezi méně účinné patří ženšen americký. Často můžete v obchodech narazit na přípravky, pilulky… na bázi ženšenu, avšak obsah účinné látky je obvykle naprosto minimální, často i méně než 1% z obsahu balení. V tomto případě se s pozitivními účinky ženšene počítat nedá a pokud vůbec něco pociťujete, jde spíše o placebo efekt. Měsíční dávka ženšene by měla dosáhnout 20 gramů, maximální denní dávka je pak 1000 mg, minimální denní dávka by měla začínat na 300mg. Počítejte tedy dobře, kolik obsahuje nabízené balení celkem ženšene.

  Nejúčinnější a zároveň nejčastěji užívanou části ženšenu je kořen, který se buď suší na slunci či vakuově a vzniká tzv. bílý ženšen, nebo se paří v cukerném nebo bylinném nálevu  a následně suší umělým teplem, čímž vzniká ženšen červený. Před použitím se krájí nebo práškuje.

 

ženšen pravý a kustovnice ve zvýhodněném balení 4 BETTER LIFE

 (Pozn.: již není v nabídce, je ale možno zakoupit ženšen a zvlášť velmi kvalitní goji)

  Zajímavost

  Námi dodávaný ženšen je hlavně pěstovaný  (mezinárodní obchod s divoce rostoucím ženšenem pravým je přísně regulován, vývoz je možný pouze na základě speciálního povolení). V Číně je občas k prodeji  divoce rostoucí ženšen pravý - např. 7-letý divoce rostoucí kořen vysoké kvality  v dárkovém balení stojí i kolem 1 mil. Kč a více.  Cena se odvíjí od věku kořene a od toho, v jakém prostředí vyrůstal, dle vzhledu kořene (z čínštiny název ženšen je volně přeloženo "člověk" a cca "postava", nejkvalitnějším kořenům ve tvaru lidské postavy jsou přisuzovány až magické účinky na lidský organismus - pak můžete vidět v Číně, jak někdo platí v lékárně za divoký kořen ženšene několik milónů yuanů - 1 yuan, ozn. CNY nebo RMB jsou cca 3,- Kč, nejvyšší čínská bankovka je 100 CNY).

 

  Ve srovnání s korejským ženšenem, jehož účinky jsou srovnatelné (jde o stejnou rostlinu, jinde pěstovanou a jinak zpracovanou) a nálev je hnědý až karamelový, pravý čínský ženšen má nálev jemně slámově žlutý s pronikavou specifickou ostrou až štiplavou vůní. Síla účinku nejde srovnávat se světově velmi rozšířeným americkým ženšenem (Panax quinquefolium). Při koupi těchto produktů vždy zkoumejte, zde je v nich obsažen Panax ginseng C.A.Meyer. Pokud ne, vězte, že se pak nejedná o pravý ženšen, ale o "kdovíjaký" ženšen se slabým ůčinkem na zdraví a energii.

 

ZAJÍMAVOST - nejdražší ženšen 40.000.000 Kč za kg

 

  Tip na vynikající čínskou kuřecí polévku

  Do hrnce vložte celé očištěné kuře, zalijte vodou, aby bylo kuře celé pod hladinou, 10 plátků ženšenu pravého, sůl, hrst kukuřice, hrst plodů kustovnice čínské a kousek jemně nastrouhaného čerstvého zázvoru a mírně vařte nejméně 3 hodiny (v Číně vaří i 6 hodin). Pak podávejte vývar společně s nudlemi (nevařte nudle ve vývaru, ale zvlášť) a s masem z vyvařeného kuřete. Porce pro 4 osoby. Nejlepší chuti dosáhnete, použijete-li na tento vývar biokuře.

 

 Co vybrat

  Výběr prověřeného ženšenu pravého čínského a korejského ve variantě mletý / sekaný / plátky/ celý/ tinktury naleznete na přímém odkazu ZDE, nebo kliknutím na odkaz níže, který vás přesměruje na konkrétní produkt:

 

ŽENŠEN 3 LETÝ - nejlepší poměr cena / výkon

 

ŽENŠEN 5 LETÝ - jemně plátkovaný - nejprodávanější

 

ŽENŠEN JEMNĚ MLETÝ - vyšší účinnosti a vstřebatelnost

 

ŽENŠEN 9-ti LETÝ PLÁTKOVANÝ - nejvzácnější ženšen v nabídce

 

ŽENŠEN ČERVENÝ KOREJSKÝ - příprava trvá 1 rok

 

TINKTURA Z ŽENŠENU - jednoduché dávkování

 

Ženšenové TOBOLKY s mletým ženšenem - přesně dávkování

 

Celé kořeny nejkvalitnějšího korejského ženšene

 

Výrobky s ženšenem jako med a další...

....

 

 

 

 

  *Anotace článku:

  Ženšen se používá v tradiční čínské medicíně k posílení vytrvalosti a schopnosti vyrovnat se s únavou a fyzickou zátěží, ale rostlinná látka označována jako "ženšen" je získávána z kořenů různých rostlin. Ženšen je jednou z nejpopulárnějších bylin používaných v tradiční čínské medicíně. Hlavními farmagologicky aktívními látkami ženšenu jsou ginsenosidy, triterpenické saponiny. Mechanismus farmakologického působení ženšenu zůstává nejasný, přestože existuje rozsáhlá literatura, která se zabývá účinky na CNS (paměť, učení a chování), neuroendokrinní funkce, metabolismus sacharidů a lipidů, imunitní funkce a kardiovaskulární systém. Ženšen a dokonce i jednotlivé ginsenosidy účinkují na více místech, což z nich činí ideální kandidáty pro vývoj multi-cílových látek. To je velice důležité u nemocí CNS, kde etiologická a patologická cílová místa pracují společně tak, aby mohlo dojít k ovlivnění patofyziologie nemoci. Klíčová slova: ženšen, Panax ginseng, ginsenosidy, farmakologie, CNS.

 

  Náš ženšen a výrobky z něj jsou testovány na zdravotní nezávadnost - všechny testy vyloučily nadlimitní množství bakterií, těžkých kovů, plísní, mykotoxinů, atd.

 

  Pokud si nevíte rady s nákupem ženšene nebo si nejste jisti, zda můžete ženšen vzhledem ke svému zdravotnímu stavu užívat, napiště nám dotaz nebo se s námi spojte na našem online tf. čísle, v pracovní dny v pracovní době jsme většinou rychle k dispozici.

 

 

 

4betterlife.cz ®, aktualizace 23/2/2019

 

Zpracování ženšene v Koreji

 

Ženšen pravý, činský nebo korejský, Panax ginseng C.A.Meyer je stejná rostlinka, víceletá, která má ráda chlad, vlhko a plný stín. Na přímem slunci rychle hyne. Roste pouze v Číně a v Koreji, ve vhodných horách. Číňané ten svůj označují jako nejlepší, Korejci zase ten korejský.

  Samozřejmě zde rozdíly jsou, když vinař na Moravě pěstuje jistou odrůdu vinné révy a stejnou i Ital, víno je odlišné chuti a vzhledu a to díky podmínkám, kde rostlinky vyrůstaly a plodily.

  Nelze tedy jednoznačně tvrdit, že čínský je lepší nebo že korejský je lepší. Velký rozdíl je ovšem mezi zpracováním kořenů ženšene. V Číně se suší vakuově, v Koreji se pere a pak se suší na přímém slunci a až ztvrdne (celý sušený korejský ženšen je velmi tvrdý a je třeba jej pře použitím máčet a vařit, plátek čínského ženšene lze sníst bez úpravy).

  U některých korejských pěstitelů ženšene (divoký korejský ženšen již neexistuje, divoce v Koreji ženšen již neroste) se kvalita sklizně přísně posuzuje a speciální mistři ženšene dělí ženšen podle kvality na 4 kategorie Nebeský, Zemní .... a to tom již na jiném místě.

 

 

Produktové řady

 

Pro ty z Vás, kdo si chtějí sami stanovit sílu a délku ženšenové kůry, jsme připravili speciální produktové řady: zlatou, stříbrnou, medovou apod.   řadu - sady  malých dávek kvalitního  ženšene (mletý, plátkovaný, tobolky) v síle 3000 mg, 5000 mg, 7500 mg a 10 000 mg případně 20000 mg - 25000 mg.

  Nemusíte hned kupovat celou komplexní kůru (minimálně 20 000 miligramů), ale můžete začít třeba některou malou dávkou z těchto  řad, např. zde nebo i zde, případně začít minimální dávkou v medové řadě zde.

 

  Upozornění: nikdy nepřekračujte maximální doporučenou denní dávku, která činí 1000 mg.

 

revised 20/1/2019

Ceny ženšenu rychle rostou

 

  Ceny ženšenu pravého v Číně každým rokem, každou novou sklizní  rostou, po vyprodání našich zásob se to postupně projeví na cenách v naší nabídce. Ženšen 3-letý, ženšen 5-ti letý bude brzy vyprodán, neustále je vyprodán 9-ti letý plátkovaný ženšen, nestačíme doplňovat zásobu, velmi rychle se vyprodal divoký kořen stáří 20-let, na cestě je však nová dodávka. Aktuálně dostupné skladové zásoby:

 

 1. Tinktura z ženšenu single shot
 2. Tinktura z 6-ti letého ženšenu s kousky kořene v dárkovém balení
 3. Korejský červený ženšen pravý 10000 mg
 4. Tinktura z ženšenu double shot a supershot.
 5. Ženšen pravý čínský 3 letý
 6. Ženšen a kustovnice - zakupte jakýkoli ženšen + kustovnici a užívejte společně
 7. Ženšen pravý čínský 5 letý 20000 mg, dále jsme doplnili nabídku o 4-, 6-ti, 7-mi, 8-letý9-letý
 8. Ženšen pravý čínský mletý
 9. VIP  ženšen pravý čínský 8 letý 20000 mg
 10. VIP GOLD 8 letý červený korejský ženšen 20000 mg
 11. velmi silný divoký čínský ženšen

 

Pokud zvažujete koupi kvalitního ženšene, neodkládejte nákup.ženšen nabídka 4 BETTER LIFE

 

 

 

 

  Při koupi ženšenu se vždy dívejte na složení. U nás nabízíme pouze 100% ženšen - Panax ginseg C.A.Meyer, ovšem najdete nabídky, kde je ženšen v seznamu obsažených látek až na 10. místě. V mnohých tobolkách a prášcích je ženšen obsažen pouze ve stopovém množství (miligramy v celém balení) a o skutečném účinku pak nelze hovořit. Obsah ženšenu se uvádí v miligramech (mg) a často vídáme krabičky, kde je "vysoké množství" 600 mg v celé krabičce (což není ani denní dávka ženšene) apodobně, přičemž u nás začínáme na 1000 mg u balení pro děti a končíme za 60000mg. Nic neředíme, nedobarvujeme, nedochucujeme. Nabízíme jen a pouze 100% ryzí ženšen.

 

 

revised 20/5/2018

Informace pro spolupracující lékaře a farmaceuty

 

 

  Následující URL adresy odkazují na několik známých vědeckých studií a článků o mechanismech působení ženšenu a o účincích na lidský organismus: 

 

Pharmacology of ginsenosides: a literature review

  

Role of ginsenosides, the main active components of Panax ginseng, in inflammatory responses and diseases

  

Ginseng influensis on childern hyperactivity

  

Ginsenoside - wikipedia

 

 

Ginseng for childern 

 

 

Ginsenosides: A Potential Neuroprotective Agent

 

 

Anticancer Activities of Protopanaxadiol- and Protopanaxatriol-Type Ginsenosides and Their Metabolites

  

DEGRADATION OF GINSENOSIDES IN HUMANS AFTER ORAL ADMINISTRATION

 

 

Analysis of Ginsenosides in Ginseng

 

Extraction of Ginsenosides from Ginseng in Supercritical CO2

 

 

The antitumor activity study of ginsenosides and metabolites in lung cancer cell

 

 

Protective efects of ginseng

 

 

...to be continued

 

(If You explore another interesting study about Panax ginseng C.A.Meyer, please send us URL and it will be our pleasure to place it in this section for all of us can read it. Thank You very much!)

 

© 2015 - 2019 GOLD EAGLE s.r.o.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.